neděle 11. prosince 2016

Crowded Skies XIII - hranice 3000 připojení pokořena!

Po roce opět nastal jeden z nejnapínavějších večerů na síti IVAO. Vydrží servery neobvykle vysoké zatížení? Podaří se nastolit nový rekord? Mluvím samozřejmě o eventu Crowded Skies. Ten se pořádal již po třinácté a očekávání byla vysoká. Minulý rok se podařilo dosáhnout celkem 2604 připojení bez jediného technického problému.

Ačkoli Crowded Skies je oficiálně celodenní akce, největší nápor se očekává kolem osmé hodiny večerní. Odpoledne začal provoz výrazně houstnout a již o půl osmé překročil počet připojení 2600 uživatelů. Předchozí rekord byl tedy překonán, ale počet připojení stále vzrůstal. K absolutní špičce došlo 10.12.2016 v 20:17, kdy bylo na síti IVAO online celkem 3004 uživatelů - z toho 674 řídících a 2274 pilotů. Pak počet připojení začal pomalu klesat.


Atmosféra na frekvencích byla opět vynikající a servery zvládly abnormální nápor na jedničku. Zároveň vývojový tým vysílal živě řízení východní části Belgie s betaverzí IvAc 2. Vzhledem k tomu, že jsem letěl z Liège do Stockholmu, jsem byl zachycen na radarové obrazovce při odletu. Můj let s volacím znakem GEC13CS je na záznamu vidět od jedenácté minuty.

Žádné komentáře:

Okomentovat