sobota 22. srpna 2015

LKKOTV - 20. výročí letiště v Kotvrdovicích

I když focení ultralightů a jiných malých letadel není přesně můj šálek čaje, přesto jsem se letos rozhodl navštívit slet v Kotvrdovicích. Ten se tu pořádá každoročně a letos se jednalo o kulaté výročí 20-ti let od založení letiště.

Letiště v Kotvrdovicích se nachází na hranici Moravského krasu, kousek od vysílače Kojál. Fotí se tu velmi dobře, dráha je zde orientována stejně jako v Brně (10/28), takže se fotí téměř celý den se sluncem v zádech. Primárně je letiště určeno pro ultralighty, ale mohou zde přistát i větší letadla, která si troufnou na dráhu ve svahu dlouhou 600 metrů.

Různých létajících strojů tu bylo po celý den ve vzduchu skutečně mnoho. Nejzajímavější ale byla bezesporu akrobatická sestava experimentálního větroně L-13 TJ Blaník s proudovým motorem. Velmi atraktivní byla však také ukázka útoku na pozemní cíle v podání dvou replik letounů z 1. sv. války - Morane-Saulnier MS-185. Ale samozřejmě neméně zajímavá byla také spousta dalších ultralehkých i neultralehkých letadel a vrtulníků.

Žádné komentáře:

Okomentovat