sobota 29. listopadu 2014

Letiště Václava Havla Praha (LKPR/PRG) - spotting z tribuny a terminálu

Když už jsem jel do Prahy kvůli letu do Basileje, řekl jsem si, že bych ještě ve čtvrtek a v pátek mohl na letišti v Praze spottovat. V Brně teď poslední dobou není k focení téměř nic a tak nezbývá, než občas jet fotit někam jinam. Bohužel, počasí úplně nevyšlo a to se projevilo zejména na tmavých a nepříliš výrazných fotkách.

Ve čtvrtek jsem fotil z tribuny u prahu dráhy 24, kam jsem se dostal pěšky od terminálu. K zajímavým čtvrtečním kouskům bych zařadil např. Fokker 50 CityJet, Antonov An-26 Genex nebo dvakrát reklamní Embraer E-190 LOT. Pravidelný nákladní Boeing 747 China Cargo Airlines byl trochu zpožděn, takže přiletěl až za téměř úplné tmy. Airbus A330 ČSA zase přiletěl trochu dříve, ale stejně již také za tmy. Přesto ale tyto dvě technicky nekvalitní fotky jsem v albu nechal, protože mají zajímavou atmosféru.

V pátek už jsem fotil jen z terminálu. Docela velkým překvapením pro mě byl vůbec první let pražského logojetu - Airbusu A319 ČSA OK-NEP, o kterém bych vůbec nevěděl, kdybych nezaslechl hlášení v odletové hale (to se týkalo občerstvení, které je připraveno před gatem při příležitosti jeho prvního letu). Těsně před nástupem do letadla pak ještě přistál Boeing 757 Jet2.

Žádné komentáře:

Okomentovat