pondělí 10. března 2014

Helsinki-Vantaa (HEL/EFHK) Spotting březen 2014 (včetně McDonnell Douglas MD-11F Nordic Global Airlines)

Již při mém prvním spotterském dni na letišti Helsinki Vantaa se mi podařilo zachytit převážnou část pravidelného provozu. Z toho zajímavějšího mi chyběl už jen Airbus A340-300 Finnair a MD-11F Nordic Global Airlines. Podle serveru FlightStats jsem si zjistil, že oba tyto kousky by měly přiletět v sobotu odpoledne. Na minulou sobotu slibovala předpověď celkem slušné počasí, takže jsem vyrazil. Tentokrát jsem ale zvolil místo u prahu dráhy 22L.

Sobotní provoz byl celkem slabý, kolem poledne tu byly i 20-30 minutové pauzy, kdy téměř nic nelétalo. Foukal docela silný vítr, takže s letadly na finále to občas docela házelo. Chvíli po poledni byla MD-11F OH-LGC přetažena z údržbového hangáru na cargo stojánku. To naznačovalo, že se pravděpodobně nedočkám příletu, ale mohl bych alespoň nafotit odlet za světla. Poté opět přiletěl pravidelný Boeing 787 Dreamliner Japan Airlines, tentokrát registrace JA827J. Chvíli po něm jsem se dočkal i A340-300 reg. OH-LQC. Překvapením byl i Airbus A321 Finnair se sharklety, reg. OH-LZH, protože údajně létá hlavně na charterech brzo ráno a pozdě večer.

Jakmile se chvíli po třetí hodině slunce dostalo do osy dráhy, opustil jsem své stanoviště a vydal se na obchůzku letiště směrem k terminálu. Po cestě jsem u cargo apronu 2 vyfotil An-26 Pskovavia, Saab 340 RAF-Avia, Saab 340 Airest a Boeing 737-300 TNT. Na druhé straně na cargo apronu 1 se pak zrovna chystal k odletu Boeing 757-200F FedEx Express a chvíli poté se dal do pohybu i MD-11F. Bohužel slunce již bylo velmi nízko, a tak díky hře stínů a světel se mi jej nepodařilo zachytit zrovna nejlépe.

Žádné komentáře:

Okomentovat