pondělí 14. března 2011

Dodávací let - nový Boeing 767-300ER s winglety pro Czech Wings na IVAO


Na poslední chvíli se objevila na stránkách VA Czech Wings minulý týden nabídka na dodávací let (delivery flight) tří nových Boeingů 767-300ER s winglety z Everettu (KPAE) do Prahy. Moc jsem neváhal, a hned se chopil příležitosti být jedním z prvních, kteří letadlo tohoto typu budou v budoucnosti v Czech Wings pilotovat. Původně jsme plánovali let tak, abychom odlétali ze severozápadu USA při tamním západu slunce, tzn. přibližně ve 3:30 našeho času, nakonec jsme se ale rozhodli pro schůdnější variantu odletu 22:30 našeho času a příletu 8:00 taktéž našeho času.


Na poslední chvíli se podařilo sehnat třetího pilota, takže vše bylo připraveno k odletu. První hodina a půl letu probíhala klidně a bez problémů, když v tom jsem byl krátce po půlnoci odpojen od internetu. Doufal jsem, že je to bude jen krátký výpadek, a tak jsem nechal Flight Simulator běžet dál, a čekal na obnovení připojení. Bohužel, nic se nedělo, a já tak až do šesté hodiny ranní letěl offline. Připojil jsem se až kousek za Islandem, asi dvě hodiny před přistáním v Praze. To, že jsem víc jak šest hodin letěl offline teoreticky vůbec nevadilo, jelikož po cestě nebyl ani jeden řídící. Jediný problém tak byl nekompletní záznam letu a nezapočetlé online hodiny.

Přistání už pak proběhlo rychle a bez problémů. Počasí nám celou dobu nepřálo, v Everettu pršelo, v Praze zase bylo zamračeno a nízká dohlednost. Celkově to ale byl opět zajímavý netradiční zážitek z letu, plyne z něho však jedno poučení - pro lety přes noc, kde je vyšší pravděpodobnost výpadku internetového připojení z důvodů pravidelné údržby, mít radši připraveno záložní připojení...

Pořídil jsem video ze startu a přistání, můžete si jej přehrát i v HD kvalitě.

Žádné komentáře:

Okomentovat